نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی محصول مخصوصی است که برای نرم نمودن آب سخت و سنگین استفاده می شود. آب سخت می تواند سبب شود که ظاهر ظرفها کثیف، ناصاف و یا چرک آلود به نظر آید. در مناطقی از جهان که دارای آب سخت هستند، در اکثر ماشین های ظرفشویی، واحدهای نرم کننده آب داخلی ساخته شده است که باید به صورت دوره ای با نمک پر شوند. استفاده از نمک ماشین ظرفشویی کار دشواری نیست و می تواند به شما کمک می کند که ظروف تمیز و درخشانی داشته باشید!

کاربرد نمک های ماشین ظرفشویی موجود در بازار ایران برای کلیه مارک های ماشین ظرفشویی نظیر (بوش، ال جی، AEG، هایر، بکو، سامسونگ، مجیک، هوور و…) یکسان می باشند. فینیش Finish، پریل Pril، کلارو claro و پوش، بهترین برندهای نمک ماشین ظرفشویی در بازار ایران هستند.

1.قفسه پایینی ماشین ظرفشویی را برای نمایان شدن مخزن نمک بردارید. کل قفسه پایینی را بیرون بکشید و روی اپن آشپزخانه تان قرار دهید. ممکن است لازم باشد کمی این قفسه را بلند کنید تا آن را از غلطکش جدا نمایید. مخزن شما در پایین ماشین ظرفشویی، احتمالا در یک طرف آن قرار دارد. اگر مخزن را ندیدید، ماشین ظرفشویی شما ممکن است فاغد نرم کننده داخلی آب باشد.

2. سرپوش را بردارید و این قسمت را از حیث وجود آب چک کنید. واحدهای نرم کننده آب دارای کلاهکهایی هستند که بعد از هر استفاده باید محکم بسته شوند. این کلاهک را باز کرده و آن را به یک سمت تنظیم کنید. اگر این اولین بار است که شما از واحد نرم کننده خود استفاده می کنید، باید آب آن را پر کنید. به اندازه کافی ،آن را تا نقطه بالای محفظه پر کنید.
پس از اولین باری که از آن استفاده می کنید، واحد نرم کننده شما همیشه باید کمی آب داشته باشند. بنابراین لازم نیست دوباره آن را پر کنید


3فقط در دستگاه ظرفشویی خود از نمک مخصوص آن استفاده کنید. شما می توانید نمک مخصوص ماشین ظرفشویی را در فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه ابزار یدکی و یا آنلاین پیدا کنید. مهم نیست که کدام مارک را انتخاب کنید، اما نمیتوانید نمک معمولی، نمک دریا یا نمک حلال را جایگزین نمک ماشین ظرفشویی کنید. این نمکهای پخت و پز حاوی مواد افزودنی است که ممکن است سختی آب شما را افزایش دهد. آنها ممکن است بیش از حد ریز باشند و می توانند محفظه نرم کننده را مسدود نمایند


. 4.نمک را داخل قیف بریزید تا زمانی که مخزن پر شود. ماشین های ظرفشویی مختلف دارای واحدهای نرم کننده متفاوتی هستند که مقادیر متفاوتی از نمک را مصرف می کنند، بنابراین هیچ اندازه گیری دقیقی برای این فرآیند وجود ندارد. نمک را به واحد اضافه کنید تا کاملا پر شود. از آنجایی که آب نیز در واحد وجود دارد، شما آب نمکی درست می کنید که به فرایندهای شیمیایی که در نرم کننده داخلی رخ می دهد جان تازه ای می بخشد
استفاده از یک قیف برای پر کردن نمک کمک خواهد کرد که از نشت و ریختن نمک جلوگیری کنید. قیف را به جای چسباندن به محفظه در بالای ان نگه داشته و نمک را بریزید . زیرا اگر قیف خیس شود، نمک از آن به درستی رد نمی شود.

 

5.نمک اضافی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. اگر نمک در ماشین ظرفشویی در اطراف محفظه مخصوص نمک ریخته شد، آن را با پارچه مرطوب پاک کنید. نمکی که شما در محفظه نرم کننده می ریزید هرگز با ظرف های شما تماس نخواهد داشت، زیرا فقط در واحد خود باقی می ماند. اگر شما نمک پاشیده شده در ماشین ظرفشویی را رها کرده و پاک نکنید، این نمک با آبی که ظرفهای شما با آن شسته می شود ترکیب خواهد شد. این نمک به ظرفها آسیب نمی رساند، اما ممکن است در یک بازه زمانی خاص ظروف کمی کثیف (یا شور)باشند.
همچنین شما می توانید ماشین ظرفشویی را بدون ظروف برای تمیز کردن نمک ریخته شده در خارج از محفظه نرم کننده آن روشن کنید


6. سرپوش را محکم ببندید. و آن را در جای خود جایگذاری کنید و مطمئن شوید که در جای خود محکم شده است. اگر سرپوش در طی چرخه شست و شو شل شود و مواد شوینده وارد واحد نرم کننده شوند، این محفظه شکسته می شود. مطمئنا نمیخواهید به این دلیل که سرپوش نمک ماشین ظرفشوییتان را محکم نبستید یک ماشین ظرفشویی جدید بخرید


7. قفسه پایینی را که برداشته بودید در جای خود قرار دهید و ماشین ظرفشویی را مانند قبل روشن کنید. هنگامی که سرپوش محفظه نمک ماشین ظرفشویی را بررسی کردید می توانید قفسه پایین را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. ماشین ظرفشویی خود را با ظروف پر کنید و آن را مانند همیشه روشن کنید. اگر محفظه نمک را به درستی پر کنید نیازی به شستو شوی بدون ظرف و یا چرخه پاکسازی ماشین ظرفشویی وجود ندارد

بررسی کنید که آیا ماشین ظرفشوییتان به نمک نیاز دارد یا خیر

1. از نمک تنها در ماشین های ظرفشویی که دارای واحدهای نرم کننده هستند استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که آیا ماشین ظرفشویی شما دارای یک درپوش داخلی است یا خیر، با سازنده ماشین ظرفشویی خود تماس بگیرید. اگر نمی توانید این محفظه را در پایین ماشین ظرفشویی پیدا کنید، احتمالا ماشین ظرفشوییتان محفظه نمک ندارد. نمک ماشین ظرفشویی را در قسمت های دیگر مشخص شده برای پاک کننده ها یا مایع تمیز کننده ماشین ظرفشویی نریزید. این کار به راحتی می تواند دستگاه شما را خراب کند.

اکثر ماشین های ظرفشویی در بازار لوازم خانگی فاقد چنین واحدهای نرم کننده داخلی هستند. فقط برخی مدل های انتخاب شده دارای چنین ویژگی هایی می باشند2. شاخص نمک ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید. ساده ترین راه برای دانستن اینکه آیا ماشین ظرفشویی شما نیاز به نمک بیشتری دارد یا نه، زمانی است که آن نیاز به پر کردن مجدد دارد! بسیاری از ماشین های ظرفشویی دارای یک چراغ نشانگر در بالای صفحه ماشین ظرفشویی و یا در واحد خود هستند. اگر چراغ سبز باشد، نیازی به پر کردن واحد نیست. اگر چراغ نشانگر قرمز باشد پس شما باید محفظه نمک را پر کنید.


3. مخزن را حداقل یکبار در ماه پر کنید. اگر ماشین ظرفشویی شما چراغ نشانگر نداشته باشد، شما باید برنامه خود را به نحوی تنظیم کنید که حداقل یک بار در ماه محفظه نمک را پر کنید. پر کردن محفظه نمک ماشین های ظرفشویی که حاوی واحدهای نرم کننده داخلی هستند حداقل یک بار در ماه ایده بسیار خوبی است،. حتی اگر ماشین ظرفشوییتان دارای چراغ های نشانگر بود، محفظه نمک را اگر بیش از یک ماه از پر کردن آن گذشته مجددا پر نمایید.
اگر بیش از یک ماه طول بکشد تا چراغ نشانگر به شما بگوید که دستگاه خود را دوباره پر کنید، ممکن است این چراغ ها خراب شده باشند. سطح واحد نرم کننده را بررسی کنید و اگر نگران آن هستید، به فروشنده ماشین ظرفشویی اطلاع دهید.


4. مخزن نمک ماشین ظرفشوییتان را اگر ظروف همواره کثیف به نظر می رسند پر کنید. بر تمیز بودن ظروف خود برای حفظ نرمی آب نظارت داشته باشید. اگر آب بیش از حد سخت باشد، ظروف شما به رنگ سرخ مایل به قرمز در می آیند که به نظر می رسد دارای یک لایه نازک سفید بر روی خود هستند. این امر به ویژه در لیوان های شیشه ای واضح تر خواهد بود. مخزن را با نمک پر کنید تا از درخشش ظروف خود لذت ببرید!

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها