راه های افزایش عمر یخچال و فریزر

راه های افزایش عمر یخچال و فریزر

قبل از اینکه یخچال و فریزرتان بسوزد، توصیه می‌کنیم ادامه این مطلب را بخوانید تا با ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش طول عمر یخچال و فریزر آشنا شوید.

۱- هیچ وقت یخ را در کنار آتش قرار ندهید! اگر این جمله را قبول دارید پس همیشه مراقب باشید یخچال و فریزر منزلتان در کنار دستگاه‌های تولیدکننده گرما مثل اجاق گاز، پکیج آب گرمکن، شوفاژ و… نباشد. گرمای این وسایل علاوه بر هدر رفتن انرژی موجب خرابی موتور آن هم می‌شود.دانستنی از یخچال فریزر

۲- اگر شما هم کودک یا همسری دارید که عاشق باز کردن بی‌دلیل در یخچال است، به آن‌ها بگویید که این کار موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال شده و طول عمر دستگاه را به شدت کاهش می‌دهد.

۳- فاصله یخچال و فریزر با دیوار حداقل باید ۲۰ سانتی متر باشد تا هوای پشت دستگاه به راحتی رد و بدل شود. اینجابه جایی جریان هوا به پیشگیری از گرم شدن موتور دستگاه کمک زیادی می‌کند.

۴- مطمئن شوید که یخچال و فریزر روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته است تا برای توزیع یکنواخت گاز موجود در لوله‌های دیواره یخچال و فریزرتان مشکلی به وجود نیاید.

۵- هر ۲ ماه یک بار، لاستیک‌ها و درزگیرهای اطراف در یخچال و فریزرتان را چک کنید. پارگی این لاستیک‌ها موجب هدر رفتن انرژی و استهلاک موتور دستگاه می‌شود.

جهت مشاهده سوالات متداول وپاسخ کارشناس درباره یخچال فریزر کبلک نمائید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2 (1 رای)
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها