لوازم جانبی مایکروویو

لوازم جانبی مایکروویو

توماتیک

این نوع از مایکروویوها با توجه به وزن غذا زمان مورد نیاز برای پخت غذا را تشخیص می دهد.

مایکروویوهای با یخ زدایی آشفته

این فرهای مایکروویو از انرژی پالس های تصادفی مایکروویو برای کاهش بیشتر زمان مورد نیازبرای یخ زدایی استفاده می کنند.

قفل کودک در مایکروویو

مانع از این می شود که کودکان بتوانند مایکروویو را به کار بیندازند یا در کارش اختلال ایجاد کنند.

مایکروویوهای با درب کشویی

این ویژگی یعنی داشتن درب کشویی قرار دادن مواد غذایی در مایکروویو و بیرون آوردن آن را راحت تر می کند. و محل مناسبی را برای قرار دادن ظروف داغ فراهم می کند.

سطوح داخلی

تمیز کردن فرهای مایکروویو از فرهای معمولی ساده تر است. مدل های گرانقیمت دارای سطوح داخلی کاتالیزوری یا پیرولیتی هستند که قابلیت تمیز کردن خود را دارند بنابراین هیجوقت غذا و چربی بر روی آن ها باقی نمی ماند.

مایکروویوهای با قابلیت پخت چند مرحله ای

این ویژگی سطوح توان مایکروویو را در طول پخت تغییر می دهد تا بهترین زمان پخت را تضمین کند. برای مثال ابتدا یخ زدایی سپس پخت غذا.

مایکروویوهای دارای برنامه های پخت غذا

بعضی از مدل های مایکرویو دارای برنامه های از پیش تنظیم شده هستند، برای مثال از برنامه پخت غذاهای محبوب تا گرم کردن و یخ زدایی غذا که نیاز به آزمون و خطا کردن در پخت غذارا از بین می برند

مایکروویوهای دارای سنسور پخت

این مایکروویوها به صورت خودکار رطوبت داخل غذا و رطوبت هوای داخل مایکروویو را تشخیص می دهند و سپس سطوح توان مایکروویو و زمان پخت را برای بدست آوردن بهترین نتیجه بر اساس آن تنظیم می کنند.

 

مایکروویوهای دارای قابلیت گرم کردن خیلی سریع غذا قابلیت افزایش توان

یک ویژگی عالی برای گرم کردن غذاهایی مانند سوپ یا لوبیای پخته.

نکات و راهنمایی ها

فقط از ظروف و محفظه های مخصوص مایکروویو استفاده کنید.سرامیک ها، ظروف شیشه ای و بعضی از پلاستیک ها برای استفاده در مایکروویو مناسب هستند اما از هیچ چیزی که فلزی است یا دارای روکش فلزی است در مایکروویو استفاده نکنید.

برای مواد غذایی که در ظروف یا محفظه های در بسته هستند راه برای خروج بخار قرار دهید. در هنگامی که حجم غذایی که می پزید زیاد است در اواسط زمان پخت آن را بهم بزنید تا همه جای آن به خوبی پخته یا گرم شود و جایی از آن سرد باقی نماند.

موقع خارج کردن غذا مراقب باشید، گرچه ظرف غذا ممکن است خیلی داغ نباشد، اما غذای داخل ظرف هست.

مایکروویو خود را تمیز نگه دارید چرا که یک فر مایکروویو کثیف پخت را کندتر انجام می دهد و غذا را غیر یکنواخت گرم می کند. از استفاده از پدهای تمیزکننده، پشم، فلز و دیگر ساینده ها اجتناب کنید.

دکمه استارت یا شروع پخت را در زمان خالی بودن مایکروویو نفشارید، زیرا امواج مایکروویو ممکن است از دیواره های محفظه مایکروویو بگریزند و خسارت به بار بیاورند.

در صورت که دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب دارید با پزشک خود مشورت کنید. تنظیم کننده های ضربان مدرن در برابر تداخل محافظت می شوند اما بعضی از انواع قدیمی تر ممکن است همجنان در اثر مجاورت با فرهای مایکروویو دچار تاثیرات منفی شوند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پیگیری سفارش
لیست مقایسه