راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی در مدل های کوچک استاندارد ، توکار و مجزا به فروش می رسند شما می توانید با توجه به محلی که برای این دستگاه در نظر رگفته اید ، تعدد افراد خانواده و همچنین سلیقه خود ،مدل مناسب را انتخاب کنید. مخزن ماشین های ظرفشویی ارزان از جنس پلاستیک و مدل های گران تر،فولاد ضد زنگ ( اصطلاحا استیل ) است.جنس استیل دچار زنگ زدگی ، رسوب و لک نمی شود …

فاکتور هایی که برای خرید یک ماشین ظرفشویی باید به آنها توجه کرد:

راهنمای انتخاب ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی در مدل های کوچک استاندارد ، توکار و مجزا به فروش می رسند شما می توانید با توجه به محلی که برای این دستگاه در نظر رگفته اید ، تعدد افراد خانواده  و همچنین سلیقه خود ،مدل مناسب را انتخاب کنید.

مخزن

مخزن ماشین های ظرفشویی ارزان از جنس پلاستیک و مدل های گران تر،فولاد ضد زنگ ( اصطلاحا استیل ) است.جنس استیل دچار زنگ زدگی ، رسوب و لک نمی شود.این گونه مخزن ها را با مواد شوینده  دارای سفید کننده نباید شست.

قفسه ها

قفسه ها را با دقت بررسی کنید تا از مناسب بودن اندازه انها برای قرار دادن بشقاب، قابلمه ، کاسه  و خلاصه بیشتر ظروف خود مطمئن شوید.شاید ظروفی داشته باشید که در هیچ ماشین لباسشویی جا نشوند. در این صورت باید قبول کنید که یکی دو قطعه از ظروف را با دست بشویید.بعضی از ماشین های ظرفشویی سه قفسه دارند. این مدل ها ممکن است کار شما را محدود کنند.قفسه بیشتر این دستگاهها دو طبقه و گاهی دارای قابلیت شیب دار شدن است.

مصرف آب

ماشین های ظرفشویی آب بسیاری مصرف می کنند. البته اگر ماشین کاملا پر باشد، مقدار آب مصرفی ان از مقدار آبی که با شستن  دستی ظرف مصرف می شود تفاوت چندانی ندارد.کمترین مقدار مصرف آب را می توئانیم در دمای 65 درجه ببینیم.برای اطمینان یافتن از مقدار کم مصرف آب،مدل های مختلف آنها را با دقت بررسی  و با یکدیگر مقایسه کنید.

فیلتر غذا

بعضی از مدلهای ماشین ظرفشویی  آسیاب مخصوصی دارند. این قطعه خرده ها غذا را آسیاب می کند و همراه آب بیرون می ریزد.اما در مدل هایی که از این امکان بی بهره اند باید ظروف را  قبل از قرار دادن  در آنها با دستمال  مرطوبی پاک کرد.

شستشوی هوشمند

بعضی مدل های ماشین ظرفشویی حسگر هایی دارند  که با عبور دادن نور از میان آب و اندازه گیری  شفافیت آن  میزان کثیفی آب و زمان خالی شدن و تعویض ان را مشخص می کنند.

نشانگر کسری نمک

املاح موجود در آب ، بازده ماشین های ظرفشویی را پایین می آورند.به همین دلیل در آنها از سختی گیری های شیمیایی استفاده می شود که به  طور مداوم به نمک مخصوص نیاز دارند.این نشانگر ، میزان کسری نمک  را برای افزودن نمک مخصوص نشان می دهد.

آب گرمکن

تقریبا همه ماشین های ظرفشویی  به آب گرم متصل می شوند.این آب گرم معم.لا بین ُ 48 تا 55 درجه سانتیگراد  قابل تنظیم است. ماشین های ارزان  از همین دمای آب استفاده می کنند  درحالی که ماشین های گران  دارای سیستم گرم کننده هستند .برای شستن چربی و پاک شدن مواد شوینده ، دمای آب باید  60 درجه باشد.از طرفی داغ بودن آب  نیاز به خیس کردن و اب کشی مکرر را از بین می برد و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود مدل های جدیدتر ، ظروف را با آّ داغ می شویند و با آب شرد ابکشی می کنند. به این ترتیب در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود.

دماهای شستشو

حسگر های ماشین های ظرفشویی میزان کثیف بودن  ظروف را تشخیص می دهند  و به طور خودکار زمان شستشو، دما و میزان  آب مصرفی را مشخص می کنند. در این ماشین ها دماهای شستشو  معمولا از 40 تا 80 درجه سانتیگراد متغیر است.بهترین دما  نیز 65 درجه سانتیگراد است.

برنامه های شستشو

ماشین های سه برنامه شستشو دارند، سبک، معمولی و سنگین .از جمله برنامه های دیگر می توان شستشوی ظروف چینی و کریستال، قابلمه ، خیس کردن، صرفه جویی در انرژی  و شستشوی کوتاه را نام برد.هنگام خرید مدلی را  انتخاب کنید که بدون داشتن قابلیت های اضافه که فقط موجب گرانتر شدن  دستگاه می شوند، نیاز های شما را برطرف کنند.

تعویق شستشو

با این برنامه می توانید  زمان شستشو را 3 ، 6،9،12 و در برخی مدل ها تا 24 ساعت  به تاخیر بیندازید.کافی است ظرف ها را در دستگاه قرار دهید ،مواد شوینده  را داخل محفظه مخصوص آن بریزید  و برنامه مورد نظر و زمان شروع ه کار را انتخاب کنید.

خرید مدلی با این قابلیت را به خانم های شاغل و افرادی پیشنهاد می کنیم که مشغله زیادی دارند  و معمولا فراموش می کنند دستگاه را در زمان مورد نظر روشن کنند.

سوراخ های آبفشان

بازوهای شوینده ای که درون ماشین ظرفشویی تعبیه شده اند سوراخهایی دارند که آب با فشار از آنها خارج می شود. سوراخ های ریزتر  کار شستشو را بهتر انجام میدهند.

خشک کن

ماشین های ظرفشویی  که خشک کن دارند ، برق زیادی مصرف می کنند. اما در مدل هایی که مخزنشان استیل است، چون این جنس حرارت را نگه می دارد ، خشک شدن عادی  ظروف با سرعت بیشتری همراه است.

مقدار صدا

ماشین های ظرفشویی اصولا پر سروصدا هستند . این صدا ها از گردش موتور ، فشار آب و … ایجاد می شوند. در دستگاههایی که دیواره عایق کاری شده دارند صدای مزاحم تا حد زیادی  – نه کاملا بر طرف شده است. اگر از صدای کار کردن دستگاه آزرده خاطر می شوید. به شما پیشنهاد می دهیم ماشین های 42 دسی بل را انتخاب کنید.این دستگاهها هنگام کار کردن کمترین صدا را دارند.

نگهداری

در نگهداری این دستگاه، مهمترین نکته تمییز کردن فیلتر آن است که باید ماهی یک مرتیه انجام شود.نکته دوم را نیز باید پاک کردن ظروف از غذاهای باقی مانده دانست.

منبع: کالایاب محصولی از گروه جی اس ام

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها