تعمیر مایکروفر و مایکروویو

 

    برخی سوالات متداول در رابطه با مایکروفر و مایکرویو

  • آیا مایکروفرخطرناک است؟

خیر. تا زمانی که مایکروفر کار می کند و درب آن بسته است و توسط افراد غیرکارشناس ، تعمیر ماکروفر انجام نشده باشد ، هیچ گونه خطری مواجه نمی باشید. با این حال، حائز اهمیت است که تعمیر بخش های داخلی و قطعات الکترونیکی را به دلیل خطر بالای برق گرفتگی به دست متخصص بسپارید.

  • ما هر روز در خانه، چندین بار از مایکروویو استفاده می کنیم . آیا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض انرژی و اشعه ی مایکروویو، مشکلات و امراض جدی ای را به وجود می آورد؟

برخی از مطالعات انجام گرفته در این زمینه حاکی بر این هستند که قرارگیری طولانی مدت در معرض انرژی و اشعه ی مایکروویو، می تواند مشکلاتی را بر روی سلامتی پدیدار سازد. با این حال، اکثر تحقیقات به عمل آمده نشان می دهند که قرارگیری در معرض ریزموج های سطح پایین برای ما تا حدودی طبیعی است . چرا که به طور مرتب، این ریزموج ها را از اتمسفر و فشار جو بدون داشتن هیچ وسیله ی مضر و یا تاثیرات طولانی مدت آن دریافت می کنیم. اما اگر مایکروویوی دچار نشتی اشعه و یا سوراخ گردیده باشد، در آن صورت بسیار خطرناک گشته و می بایستی سریعا با متخصصان مربوطه جهت تعمیر ماکروفرتماس بگیرید.

تلفن گویا کارشناس اتحادیه جهت راهنمایی و تعمیر مایکروفر توسط خودتان9095110197

  • تعمیر مایکروفر و مایکروویوچطور می توانم نشتی و یا سوراخ ایجاد شده در مایکروویو را بررسی و آزمایش کنم؟

وسایل زیادی برای تشخیص نشتی مایکروویو در خانه وجود دارند ، اما بهترین کار در رفع این نگرانی، تماس با متخصص تعمیرات لوازم خانگی و یا متخصصتعمیر ماکروفر جهت بررسی و برطرف نمودن مشکل می باشد.

  • چرا تخم مرغ ها ، سیب زمینی ها و برخی دیگر از مواد غذایی هنگام گرم کردن در مایکروفر می ترکند؟

انرژی مایکروویو بیشتر از سایر روش های گرم کردن در مواد غذایی نفوذ می کند. مولکول های موجود در داخل مواد غذایی بسیار سریع تر از مولکول های خارجی حرارت می بینند و هنگامی که گرم شدند، با پوسته پوسته گشتن سطح مواد غذایی و افزایش یافتن مولکول های آب به بیشترین اندازه، منجر به ترکیدن برخی از مواد غذایی می گردند. جهت جلوگیری از حرارت بیش از حد این نوع مواد غذایی، مایکروویو را در درجه ی پخت مناسب با آن مواد غذایی قرار دهید و یا این که قدرت سطح پخت را برای این گونه مواغذایی کاهش دهید.

  • چه نوع مایکروفر را باید خریداری نمایم؟

هر چه مقدار نیروی برق (برحسب وات) بیشتر باشد، مایکروویو سریع تر غذا را گرم می کند. در خرید مایکروویو به دنبال مدلی با گزینه های حسگر پختی باشید تا غذا را با دقت بیشتری گرم نماید. می توانید برای سنجش و درجه بندی مایکروویوها به گزارش های مربوط به مشتریان و یا سایر منابع معتبر در این زمینه مراجعه کنید. سعی کنید با جمع آوری اطلاعات مفید مدل و برندی را تهیه کنید که کمتر نیاز به تعمیر مایکروفر وجود داشته باشد.

  • آیا  توان مایکروفر ها می تواند با گذشت زمان رو به افول رود؟

خیر. مایکروویو شما در هر زمانی باید مثل روز اولی که خریداری شده، کار کند.

  • هنگامی که غذا را در مایکروفر گرم می کنم، برخی از نقاط غذا به صورت سفت و گرم نشده باقی می مانند. دلیل آن چیست؟

زیرا انرژی مایکروویو در داخل مایکروفر ساطع می شود و سپس به واسطه ی محرک فلزی و یا صفحه ی گردونه با اطراف پراکنده می شود و در این حالت معمولآ انرژی به صورت ثابت می باشد. با این وجود ممکن است برخی از نقاط غذا بیش از اندازه گرم شوند و نقاط دیگر گرم نشده و سفت باقی بمانند. مایکروویوی که دارای صفحه ی گردان می باشد، به مراتب در پخت غذا بهتر عمل کرده و به کاربرد حالت های از پیش تنظیم شده ی پخت غذا در مایکروویو کمک می نماید

 جهت دانلود دفترچه راهنمای مایکروفر روی برند مورد نظر کلیک نمائید

Image result for ‫لوگوی برند سامسونگ‬‎

 امتیاز دهی کاربران
0(0 رای)
 
 
 
 
 
 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها