• دور درب یخچال فریزر داغ می شود علت چیست؟

لازم است بدانید که: گاز یخچال در مدار می چرخد لذا در دور درب لوله های کار گذاشته شده است که این لوله ها برای خنک کردن گاز و برفک زدایی از داخل یخچال تعببیه شده است لذا در سیستم یخچال فریزر لوله بدنه مرسوم و جایز است.

تلفن گویـا کارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر یخچال فریزر توسط خـودتان 9095110197 

 • روی درب یخچال فریزر آیا می توان قفل نصب کرد؟

خیر به هیچ عنوان نمی شود و اگ راین کار انجام شود گاز داخل دستگاه سوراخ و به بیرون هدایت می شود.

 • یخچال فریزر من قطع نمی کند و سرما مطلوب است علت چیست؟

زمانی که ترموستات  و یا سنسور محیطی آن خراب باشد فرمان قطع به کمپرسور را نمی دهد  پس باید ترموستات تعویض و در دستگاه های سنسور دار سنسور تعویض شود.

جهت خرید اینترنتی ترموستات کلیک نمائید.

 • در زمان روشن بودن یخچال صدایی مانند شرشر آب از داخل آن می آید علت چیست و چگونه می توان این ایراد را برطرف کرد؟

این صدا صدای گاز است و چون گاز در بعضی مواقع حباب دارد و روان می شود این صدا را تولید می کند و در این گونه مواقع کاری نمی توان انجام داد و فقط راه چاره آن خالی کردن گاز و مجددا گاز گیری است.

 • درهنگام شب و یا نصف شب صدای مهیبی از یخچال فریزر خارج می شود مانند صدای ضربه یک کاسه فلزی به زمین است علت چیست؟

این صدا صدای فوم داخل بدنه است و در بعضی دستگاه ها این اتفاق می افتد و ایراد آن فومی است که در زمان تولید در دستگاه تزریق شده است در نتیجه باعث تولید این صدا می گردد و فقط چاره و علاج و این کار فقط توسط کارخانه تولیدشده باید انجام شود و اگر شکایتی از این مورد بود می توانید به مراجعه قضایی شکایت و خسارت را از کارخانه مربوطه دریافت نمائید.

 • آیا می شود به سادگی یخ ساز به یخچال فریزر اضافه کرد؟

بله. اگر فریزر شما سیم کشی های  داخلی  اصلی را دارد با خرید کیت یخ ساز می توانید این کار را انجام بدهید .

 • آیا می توانم به یخچال فریزرم طبقه اضافه  کنم؟

معمولا اگر جای طبقه زدن وجود داشته  باشد می شود شلف اضافه کرد.

تلفن گویـا کارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر یخچال فریزر توسط خـودتان 9095110197 

 • چرا موتور یخچال خیلی داغ کرده ؟

علت داغ کردن موتور یخچال : تا ۷۰ درجه طبیعی می باشد ولی بیشتر از آن فیوز محافظتی (اورلود) موتور را خاموش کرده و باید توسط تکنسین و تعمیرکار یخچال چک شود در صورت خرابی تعمیر یا تعویض شود .

 •  چرا یخچال برفک میزند ؟

علت برفک زدن یخچال : یخچال به خودی خود آب ندارد که برفک تولید کند پس از رطوبت محیط آب را جذب میکند و برفک تولید می شود در یخچال فریزرهای دیفراست این برفک را میتوان دید که اگر خیلی این برفک زیاد است پس میتواند لاستیک درب خراب باشد یا یخچال بیش از حد کار میکند ، ولی در یخچال فریزرهای نوفراست مشکل میتواند خرابی المنت ، سنسور یا ترموفیوز باشد.

  •  لامپ یخچال فریزر روشن نمی شود علت چیست؟

  حالت های زیر ممکن است اتفاق افتاده باشد: 1- لامپ سوخته باشد 2- کلید لامپ خراب باشد 3- پاتروم ایراد داشته باشد 4- سیم کشی در مدار قطع است.

 • چرا یخچال روشن نمیشود ؟

علت روشن نشدن یخچال :۱ یخچال به برق وصل نیست  ۲ دوشاخه یاسیم رابط معیوب است ۳ترموستات یخچال مشکل دارد. ۴ اورلود کمپرسور معیوب است. ۵برد الکتریکی دستگاه خراب است ۶کمپرسور یخچال سوخته است.

 • چرا بدنه یخچال برق دارد؟

علت برق بدنه یخچال : سیمهای رابط معیوب شده است یا سر پیچ لامپ درون یخچال اتصال بدنه دارد یا ترموستات اتصال بدنه دارد یا موتور اتصال بدنه دارد .

جهت دانلود دفترچه راهنمای یخچال فریزر روی برند مورد نظر کلیک نمائید

 

تعمیر یخچال فریزر دووImage result for ‫لوگوی برند سامسونگ‬‎تعمیر یخچال فریزر کنوودتعمیر یخچال فریزر جنرال

 سـوالات متـداول در رابطـه با یخچـال فـریـزر

 

 •  چرا یخچال خنک نمی کند و داخل یخچال گرم است؟در یخچال های نوفراست چطور؟

علل متفاوتی می تواند داشته باشد از جمله: 1- نشتی و کسری گاز 2- بند آمدن گاز در سیستم و مدار 3- فشار نداشتن کمپرسور  4- کمپرسور کار نمی کند 5- ترموستاتخراب است.در یخچال های نوفراست نیز همین دلایل بعلاوه اینکه ممکن است:خرابی در 1- المنت 2-ترمودیسک 3- فن 4- پروانه فن  5- دیفراست تایمرباشد.

 • چرا یخچال فریزر من قسمت فریز آن سرد است و قسمت یخچال گرم ؟است؟

1- نشتی گاز 2- ترموستات ایراد دارد  3- ترمودیسک خراب است 4- المنت خراب است.

 • یخچال فریزرمن بعد از تمیز کردن و کشیدن از برق مدت دو هفته و بعد مجددا سرد نمی کند علت چیست؟

1- دیفراست تایمر خراب است 2- ترمودیسک خراب است 3- المنت سوخته است 4- فنی برد ایراد دارد.

 • علت برفک زدن یخچال فریزر من در قسمت یخچال چیست؟

در مدل های دیفراست که حالت فنی در آن وجود ندارد اگر در قسمت پایین برفک بزند علت می تواند از 1- کسری گاز 2- ایراد ترموستات 3- کمپرسور ضعیف باشد.

تلفن گویـا کارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر یخچال فریزر توسط خـودتان 9095110197 

 • در یخچال فریزر من آب همیشه در قسمت زیر جامیوه ای جمع می شود و زیر یخچال و جامیوه ای خیس است؟

علت آب ریزی در داخل یخچال و زیر جامیوه ای فقط بند آمدن راه آب در ناودانی است و چون آب نمی توانداز طریق کانال ناودانی به پشت دستگاه و کاسه آبریز بریزد در داخل یخچال جمع میشود لذا باید بایک سیم و یا تلمبه از داخل ناودانی مسیر راه آب را باز کرده  و یا در پشت دستگاه شیلنگی وجود دارد که آب را بر روی کاسه ظرف موتور هدایت می کند مسیر شیلنگ را تمیز و سپس فوت کرده تا تمام گرفتگی مسیر باز شود و و آشغال ها به داخل  یخچال بریزد فقط قبل از این کاریک دستمال در روی سوراخ راه آب قرار دهید تا از کثیف شدن یخچال جلوگیری نمائید.

 • یخچال و یا یخچال فریزر ما یکسره کار میکند و تمام لوازم داخل آن یخ می زند از جمله ماست، گوجه و سبزیجات علت چیست؟

ایراد در این ماقع از ترموستات می باشد یا ترموستات خراب است و یا محل قرار گرفتن سیم بلو بر روی بدنه از مکان خود خارج شده ست.

 • طبقه های داخل یخچال من پلاستیک و فایبرگلاس است و شکسته چه باید کرد؟؟

در این مواقع می بایست از طبقه های سیمی با روکش پلاستیک استفاده نمائید  برای این کار و تعویض طبقه ها طول و عرض طبقه را گرفته و طبقه سیمی جدید را از  طریق فروشگاه های لوازم یدکی لوازم خانگی تهیه کنید جهت خرید این محصول و دیگر محصولات یدکی لوازم خانگی می توانید به آدرس مشهد مقابل آخوندخراسانی 22 مراجعه و یا جهت خرید اینترنتی کلیک نمائید.

 • نوار دور درب یخچال فریزر من خراب است چاره چیست؟

نوار دور درب را تا می توانید تعویض نکنید چرا که نوار فابریک به مراتب بهتر از نواری است که در بازار وجود دارد لذا تا میتونانید از تعویض خودداری نمائید در صورتی که مجبور به تعویض شدید فقط تکه های که نیاز به تعمیر دارد را تعمیر نمائید و در انتها سعی شود نوار فابریک آن را تهیه تا مشکل حل شود.

 • درب یخچال من خوب بسته نمی شود علت چیست؟

علت بسته نشدن درب یخچال فقط می تواند شکستگی بوش زیر درب باشد. لذا پایه های لولا را باز و قسمت درب را چک می کنید و سپس قسمت بوش درب را چک میکنی اگر نیاز بود بوش داخل درب را هم تعویض کنید بعضی مواقع نیار به واشر زیر لولا دارد لذا واشری در زیر پوش قرار می دهید تا درب بالاتر قرار بگیرد و درب بسته می شود.

 • المنت یخچال فریزر من نوفراست است و کار نمی کند علت چیست؟

1- علت اصلی سوختن خود المنت است که بابرق سیستم یا اهم متر باید چک شود 2- ترمودیسک خراب است یا فرمان برق بروی المنت نمی آید و کار نمی کند 3- دیفراست تایمر خراب است و المنت کار نمی کند.

 • برفک یخچال فریزر نوفراست من آب نمی شود علت چیست؟

1- زمانی که المنت سوخته باشد نمی تواند برفک را آب کند 2- دیفراست تایمر که خراب باشد فرمان برروی المنت نمی آید و برفک آب نمیشود 3- ترمودیسک که خراب شود فرمان برروی المنت نمی آِید و برفک آب نمی شود 4- راه آب ناودانی آب که بند بیاید برفک آب نمی شود و باعث برفک می شود.

تلفن گویـا کارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر یخچال فریزر توسط خـودتان 9095110197 

 • کمپرسور روشن نمی شود علت چیست؟

1- علت اصلی می تواند سوختن کمپرسور باشد و نمی تواند موتور روشن شود 2- اورلود اگر سوخته باشد کمپرسور روشن نمی شود       3- رله وقتی عمل نمی کند می تواند علت روشن نشدن کمپرسور باشد 4- خازن وقتی میسوزد و یا می ترکد کمپرسور روشن نمی شود 5- کمپرسور وقتی گریپاژ کرده است موتو ر روشن نمی شود.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)