• آیا برای لباسشویی می توان از رابط محافظ استفاده کرد؟

1- در کارکرد ماشین و محافظت از آن به هیچ عنوان از محافظ و سیم رابط نباید استفاده شود چرا که احتمال آتش سوزی بالاست.  2- از سه راهی هم به هیچ عنوان نباید در مسیر برق لباسشویی استفاده گردد 3-در محل پریز لباسشویی به هیچ عنوان از وسیله برقی دیگر نمی توانید کمک بگیرید.

 • منظور از 5 یا 6 یا 7 و….کیلو بودن لباسشویی چیست؟آیا این میزان منظور لباس خشک است؟

1- خیر منظور لباس خشک نیست چرا که 7 کیلو لباس خشک چیزی نزدیک به یک وانت لباس خواهد شد که استفاده آن در یک نوبت در لباسشویی غیر ممکن است پس این میزان برای لباس های مرطوب و ضخیم می باشد که به وزن لباسشویی می توان اختصاص داد.

تلفن گویـا کارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر مـاشین لباسشویـی توسط خـودتان 9095110197 

 • موتور لباسشویی قدرت حرکت و چرخاندن لباس را ندارد علت چیست؟                         

  در دوحالت این اتفاق رخ میدهد:1- تسمه پروانه افتاده یا خراب باشد 2- اگر الکتروموتور و یا خازن آن خراب باشد.

 • ترموستات و یا گرمایش در لباسشویی چگونه عمل می کند و کارش چیست؟                         

  ترموستات و یا ولوم ترموستات برای تنظیم دمای آب ایجادشده است و برای تعیین درجه حرارت آب می باشد و مقدار گرمای آن بستگی به کثیفی و نوع و جنس لباس دارد و چنانچه لباس کثیف یا ضخیم باشد  باید درجه حرارت آن را بالاتر تنظیم کنید.

 • علت اینکه در زمان کارکردن اولیه لباسشویی،آب در داخل دیگ پر شده و از بالای آن آب به خارج سرازیر می شود چیست ؟                         

1- چنانچه شیلنگ هیدروستات سوراخ باشد آب به داخل هیدروستات فرمان ایست نمی دهد و آب سرازیر می شود  2- در حباب پریشر امکان کثیفی و جرم وجود دارد و آب نمی تواند به هیدروستات فرمان استاپ بدهد. 3- هیدروستات خراب شده است و فرمان قطع آب را نمی تواند احساس کند.

 • الکتروموتور لباسشویی کار نمی کند علت چیست؟                         

1- برق به الکتروموتور نمی رسد برق مسیر را چک کنید 2- سوکت الکتروموتور خراب شده و یااتصال کرده و برق به  الکتروموتور نمی رسد(برق مسیر چک شود) 3- تاخو فرمان وصل به موتور را نمی دهد تاخو توسط تکنسین چک شود 4- هیدروستات اگر خراب باشد فرمان کارکردبه  الکتروموتور نمی رسد 5- تایمر و برنامه تایمر ممکن است خراب باشد که در نتیجه باز هم فرمان به الکتروموتور نمی رسد.

تلفن گویـا کارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر مـاشین لباسشویـی توسط خـودتان 9095110197 

 • از داخل لباسشویی صداهای بهم خوردگی باشدت می آید علت چیست؟                         

 1- اگر فنر آویز که در دو طرف داخل دیگ وجود دارد یکی از آن ها بشکند لباسشویی به یک طرف افتاده و بشدت صدا می دهد 2- ممکن است پیچ های پشت سنگ سیمان و یا وزنه داخل آن شل شده باشد و صدای برخورد سنگ با دیگ باشد 3- طراز نبودن لباسشویی در محل خود باعث ایجاد صدا می شود.

 • درب شیشه ای جلوی لباسشویی باز نمی شود و قفل شده است چه باید کرد ؟                      

1- لازم به ذکر است که بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی وشتشو لباس ها 3 دقیقه زمان میبرد تا میکروسوئیچ عمل کند  و اجازه باز شدن درب را بدهد اگر زودتر از ین زمان قصد بازکردن در را دارید این کار غیر ممکن است 2- اگر بعد از مدت ذکر شده درب باز نشد باید یک دست خود را روی دستگیره درب قرار دهید و با فشار به داخل زبانه میکروسوئیچ را فعال کنید تا درب باز شود 3- اگر باز هم درب باز نشد میکروسوئیچ خراب شده است و تنها راهش باز کردن درب و سقف بالا و سپس دست خود را به جلوی درب از داخل برده و زبانه را از محل خود خارج نمائید *نکته: حتما لباسشویی را از برق خارج نمائید تا احتمال برق گرفتگی ایجاد نشود*

 • علت آب ریزی از درب جلوی ماشین چیست؟ و چه باید کرد؟

1- ابتدا درب را باز کرده و نوار را بازدید کنید اگر نوار درب پارگی و زدگی داشت آب از آن خارج میشود خطر زیادی برای الکتروموتور ایجاد می کند حتما درصدد رفع آن برآیید اگر نوار ایراد نداشت پیچ های لولای درب شل شده است و باعث آب ریزی می گردد پیچ ها را سفت کرده و مجددا  چک کنید 2- در انتها ممکن است یک قسمت از درب تاب برداشته باشد  حتما درب را رگلاژ که این کار بسیار سخت و تخصصی است

حتـما باتکـنسین و متخصـص مربوطـــه این کــار را انجـــام دهیــــد 9095110197

 • چگونه می توان برد لباسشویی را چک کرد و بازنمود؟                         

1- ابتدا لباسشویی را از برق خارج 2- سپس سوئیچ برد و یا پانل را بعد از بازکردن سقف باز کرده 3- سپس با احتیاط سیم های برد را از سوکت خارج 4- بعد از آن پیچ های برد را باز و برد را از محل سوئیچ برد خالی نمائید.

 • لباسشویی را قبل از انکه روشن کنم یعنی در حالت خاموش بودن آب داخل منبع آن جمع می شود علت چیست؟

1- شبر برقی آن خراب شده است 2- چنانچه دوشیری باشد ابتدا شیر آب سرد را بسته و یک شب بعدد دوباره چک می کنیم اگر آب داخل ماشین نبود آن شیر را باز کرده و شیر آب دیگر را میبندیم تا از خرابی شیر اطلاع پیدا کرده و در صدد تعویض آن برآییم.

 • لباسشویی آب را گرم نمی کند  یا آب گرم به لباسشویی نمی رسد علت چیست؟                       

1- احتمالا شیر اب گرم از لباسشویی قطع شده 2- المنت که باعث گرم کردن اب دردیگ است قطع شده 3- ترموستات که به المنت فرمان گرم شدن می دهد قطع یا خراب است باید چک شود 4- مدار سیم کشی ایراد دارد و نمیتواند برق را به قطعات مربوطه برساند.

 • لباسشویی روشن می شود، می چرخد اما آب گیری نمی کند ؟                         

1- احتمالا قسمت آبگیری ایراد دارد 2- ترموستات فرمان آب گیری به شیر آب نمی دهد  3- احتمالا حالت وکیوم در تخلیه بوجود آمده آب وارد لباسشوییی می شود و سریعا تخلیه میشود.

*اگر ایراد ازاین مدارها نبود کار تخصصی می باشد و حتما با متخصص فنی تماس بگیرید9095110197

راهمای

 • کلید های روی لباسشویی چ کاری انجام میدهند؟

1- On /Off : جهت خاموش و روشن کردن لباسشویی استفاده می شود. 2- Speed: کلید دور خشک کن-در صورتی ک میخواهید لباس ها خشک نشوند کلید را فشار دهید اینکار باعث حذف دور خشک کن میشود و لباس ها را مرطوب می توانید بردارید.

3-Temperatur:درصورتی ک نیازمندید لباسشویی روی آب سرد فقط کار کند و از آب گرم استفاده نکند این کلید را فعال کنید

یک دوم1/2:برای صرفه جویی در گرفتن آب است برای زمانی که لباس ها کم است و نیاز به مقدار کمتری از آب است.

علامت ساعت:برای تنظیم برنامه و زمان دادن به لباسشویی ساعت شستشو برای زمان یکه بطور مثال در منزل نیستیدو میخاهید در تایمی مشخص شستشو را انجام دهد میتوانید تایم را ست کنید دکمه برنامه را بزنید این کلید چشمک می زند در مرحله انتظار می رود سپس در تایم مشخص شده توسط شما شستشو لباس ها انجام می شود.

 • درحین شستن لباس ها کف از بالا به بیرون سرازیر می شود علت چیست؟                    

1- دقت نمایید که حتما پودر به اندازه میزان لباس ها بریزید و فقط درزمان شستن لباس های چرک تر و کثیف تر دوخانه از جاپودری پر شود درغیراینصورت نصف پیمانه ریخته شود 2- از ریختن لباس های تور و پرده های توری خوداری کنید چراکه میزان کف کردن چندین برابر می شود.

 • بعد از شستشو روی لباس ها لکه پودر دیده می شود علت چیست؟

1- ممکن است پودر نامرغوب استفاده شده باشد 2- پودر زیاد استفاده شده باشد 3- ممکن است گرمکن در مدار نباشد و درست کار نمی کند و شستشو با آب سرد انجام  شده باشد 4- لباسشویی نیاز به شستشو با پودر جرم گیر دارد ( این پودر را از بازار می توانید تهیه کنید پودر را ریخته و بدون لباس کار کند)-لباسشویی خوب حرکت و چرخش ندارد- زیاد بودن لباس ها که باز در نهایت باعث نچرخیدن می شود.جهت خرید اینترنتی پودر جرمگیر لباسشویی کیلیک نمائید.

 • چرا در زمان کارکردن لباسشویی صدای بلند و شدید از آن خارج می شود؟

 احتمالا بلبرینگ های دیگ و یا الکتروموتور خراب شده است ولی تا قبل ازینکه سه نظام و بلبرینگ نشکسته است باید تعویض شود .راه حل پیداکردن بلبرینگ دیگ و الکتروموتور : ابتدا تسمه پروانه را جدا کرده و دیگ را به تنهایی می چرخانیم اگر صدا ایجاد شد بلبرینگ دیگ است و اگر صدا ایجاد نشد مجددا الکتروموتور را روشن و در دور خشک کن قرار می دهیم و اگر صدا پیدا شد بلبرینگ الکتروموتور خراب است.

 • لباسشویی من کثیف است رسوبات دیده می شود بو می دهد و لباس را خوب نمیشود؟

حتما لباسشویی در هر 8 ماه نیاز به شستشو و جرم گیری دارد این کار را در منزل از طریق پودرهای جرم گیر انجام دهید به این طریق که پودر را داخل لباسشویی ریخته و ماشین بدون لباس کار میکند. 

جهت خرید پودر جرم گیرلباسشویی در مشهد به آدرس مقابل آخوند خراسانی22 – فروشگاه آسایش مراجعه نمائید.

جهت خرید اینترنتی پودر جرم گیر لباسشویی کلیک نمائید   

 • بعد از شستشو لباس ها در زمان تخلیه صدای شرشر اب میدهد چیست؟

این صدای پمپ می باشد که کاملا به هنگام تخلیه طبیعی است و هیچ مشکلی ندارد.

 • لباسشوی دوقلوی من در زمانی که درب آن باز است کار نمی کند علت چیست؟

زمانی که درب خشک کن یا شستشو باز است میکروسوئیچ ان اجازه کار کردن به دستگاه را نمی دهد این میکرو زمانی عمل میکند که درب ها بسته باشند و بخاطر امنیت مرحله شستشو می باشد و علت خرابی دستگاه نمی باشد.

*نکته مهم: اگر ایراد از مدارهای اعلام شده نباشد حتما با متخصص و تکنسین تماس حاصل فرمائید.

تلفن گویـا کارشناس جهت راهنمایـی و تعمـیر ماشین لباسشویـی توسط خودتــان 9095110197 

♦جـهت دانلـود دفترچه راهنمـای ماشین لباسشویـی روی برند مـورد نظر کلیک نمائیـد♦

 

دووالجیسامسونگاسنوا

پاکشوما میدیا

کنوود

 

 

     

برخی سوالات متداول وتخصصی ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی سوالات متداول

 

برای خرید ماشین لباسشویی به چه فاکتورهایی باید دقت کرد؟

1-تعداد افراد خانواده 2- مصرف روزانه فرد 3- انرژی و کیفیت لباسشویی برای یک خانواده 2تا3 نفر : لباسشویی5.6کیلو کفایت می کند. خانواده 3تا 5 نفره : لباسشویی 6 تا 7کیلوگرمی و برای یک خانواده با جمعیت از 5 نفر :لباسشویی 8 کیلویی کافی ست.

حتما رعایت این نکات را درحین خرید در نظربگیرید چرا که عدم رعایت این نکته موجب هدررفت انرژی و هزینه های شما می باشد.

 • لباسشویی من روی زمین حرکت می کند آیا راهکاری برای کنترل وجود دارد؟ 

1- باید در زمان گذاشتن لباس در دیگ حتما لباس ها را یکی یکی درآن قرار دهیم و نه بصورت یکجا  2- برای کنترل حرکت بهترین راه حل تنظیم کردن پایه ها بصورت یکسان است یعنی باید بعد از طراز کردن لباسشویی پایه های آن را تنظیم کنید.3- پایه های قبلی باید لاستیک های آن خوردگی نداشته باشد چنانچه خوردگی داشته باشد و به آهن برسد لباسشویی حرکت می کند 4-چک کردن کمک های زیر لباسشویی: لباسشویی را به یک طرف خوابانیده و سپس کمک ها را چک می کنیم .کمک ها باید سفت و محکم جمع شودو نباید به راحتی در بازوی خود حرکت کند.5- ممکن است فنر بالایی دیگ شکسته باشد اگر فنر بشکند لباسشویی روی یک فنر می افتد و صدا و حرکت شدیدی خواهد داشت.* از روغن کاری فنر جدا خودداری نمایید

تلفن گویـا کارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر مـاشین لباسشویـی توسط خـودتان 9095110197 

 •    لباسشویی من آب نمی گیرد و آب داخل لباسشویی نمی شود علت چیست و راه حل؟

1- ابتدا آب ورودی و شیر ورودی را چک می کنیم. شیرها باید سالم و آب از آن خارج شود 2-ممکن است داخل شیر برقی که در لباسشویی است آشغال گیر کرده باشد باید داخل آن را تمیز کنیم تا آب بتواند داخل ماشین شود 3-شیربرقی را بصورت جداگانه با سیم جدا چک کنیم ابتدا دو سیم روی شیر برقی را جدا کرده و یک سیم برق جدا به دو سر سیم شیر برقی وصل میکنیم اگر آب داخل نیاید(احتمالا شیرها خراب است) 4-شیلنگ رابط بین شیربرقی و جاپودری یا مسدود است یا پاره شده است ابتدا سقف رویه را باز و بعد از چک کردن مسیر شیلنگ اشکال را برطرف می کنیم 5-چنانچه درب اصلی لباسشویی خوب بسته نشود و محکم در جای خود قرار نگیرد آب به داخل ماشین وارد نخواهد شد.

تعمیر ماشین لباسشویی

 • ماشین لباسشویی من روشن نمیشود راه حل چیست؟

1- پریز برق منزل را چک می کنیم برق در پریز باشد 2- سیم رابط اگر در سیم است سیم را از مدار خارج کرده دوشاخه را مستقیم در  پریزبرق قرار می دهیم. 3- درب ورودی را محکم بسته تا میکروسوئیچ عمل نماید اگردرب در جای خود قرار نگیرد برق به سیستم نخواهد رسید 4- اگر ایراد ازین مدارها نبود کار تخصصی می باشد و حتما با متخصص فنی تماس بگیرید.

چرا تایمر را روی برنامه ای می گذارم تایمر چرخشی ندارد و باید با دست مجددا حرکت دهم؟

امکان خراب بودن تایمر بالاست با این حال ابتدا باید ببینید تایمر روی چه شماره هایی استاپ دارد. اگر روی یک موضوع استاپ دارد یعنی همان قسمت دارای اشکال می باشد. ولی اگر استاپ آن بیشتر ازبیش از چند موضوع است تایمر خراب می باشد.

 • چگونه جاپودری خود را از محل مخزن جاپودری بیرون بیاورم تا بتوانم آن را تمیز کنم؟

1- ابتدا کشوی جا پودری را تا انتها بیرون بکشید و در آخر یک ضامن روی کشویی است که باید آن را به پایین فشار دهید و در نهایت جاپودری را به راحتی بیرون بکشید.

 •  جا پودری آب ریزی دارد راه حل چیست؟

1- ابتدا باید لباسشویی را طراز کنیم حتما سر لباسشویی به طرف پاییین و شیب به جلو قرار گرفته باشد حال پایه ای زیر آن تنظیم تا سر لباسشویی به طرف بالا قرار گیرد 2- ممکن است در محفظه جاپودری ،پودر خشک شده باشد و اجازه عبور آب به داخل دیگ را نمیدهد حتما مسیر را باز نمائید 3-در شیلنگ ورودی آب به دیگ مسیر مسدود شده است مسیر را باز نمایید (ابتدا سقف بالای لباسشویی باز شود و سپش شیلنگ را تمیز نمایید.)

*اگر ایراد ازاین مدارها نبود کار تخصصی می باشد و حتما با متخصص فنی تماس بگیرید9095110197

 • لباسشویی لباس هارا کثیف می شوید علت چیست؟

1- ابتدا باید اندازه لباس در داخل دیگ را چک کنید مقدار بیش از حد نباید باشد. 2- لباس ها باید در حدی باشد که شما دستتان را اگر داخل دیگ بکنید باید با فشار دادن دست تا وسط دیگ بیشتر و بالاتر نباشد 3- لباس ها را تک تک در ماشین قرار دهید 4- پودر حتما به اندازه باشد در هر خانه یک لیوان ریخته شود. 5- برنامه استفاده از ماشین باید یه موقعیت کثیفی لباس مناسبت داشته باشد مثلا برای لباس های خیلی کثیف از برنامه پری واش(pre wash) و زمان 2ساعت و 40 دقیقه استفاده شود.و برای لباس های معمولی و عرق گیر از برنامه (کوئیک:queek) و زمان 30 دقیقه استفاده شود 6- امکان اینکه فیلتر جلوی لباسشویی کثبف باشد در شستشو و تمیزی لباس  تاثیر دارد فیلتر را باز و مجدد تمیز نمائید 7- شیلنگ تخلیه لباسشویی همراه با شیلنگ تخلیه ظرفشویی در یک مکان نباید قرار بگیرند.

 • لباسشویی را روشن می کنم فیوز می پرد و کنتور خاموش می شود علت چیست؟

1- پریز برق اتصالی دارد 2- سیم دو شاخ از داخل اتصالی دارد و باید تعویض شود 3- سیم در مسیر اشکال دارد و باید چک شود و تعویض گردد 4- خازن پارازیت گیر اتصالی کرده و حتما باید تعویض شود 5- المنت اتصالی داردو برق فیوز بالا می زند 6- الکتروموتور اتصالی کرده و سیم پیچ آن سوخته است 7- برد و منبع تغذیه آن سوخته است.

 • فرق بین لباسشویی تک شیر و دوشیر در چیست؟ کدام بهتر است؟

1- در ماشین های تک شیر فقط لباسشویی از آب سرد استفاده می کند و برای گرم کردن آب باید لباسشویی از المنت داخل ماشین کمک بگیرد که باعث مصرف برق زیاد و طولانی شدن زمان شستشو می شود 2- در ماشین دوشیر هم از آب سرد و آب گرم استفاده می کند و اینگونه در مصرف انرژی وبرق و سرعت شستشو تاثیر چشم گیری دارد.البته که دوشیر بهتر و مقرون به صرفه تر است.

 • لباسشویی 800 دور با 1200 دور چه تفاوتی دارد و کدام بهتر است؟

 در 800 دور در زمان خشک کردن لباس ماشین 800 دور در دقیقه  می چرخد و لباس را خشک می کند و در1200 دور یا بیشتر این تعداد دردقیقه بیشتر خواهد بود. جالب است بدانید که لباس در همان 800 دور هم خشک می شود و بیشتر از آن جنبه تبلیغاتی و هزینه های جانبی برای شما ایجاد خواهدکرد لذا بهتراست همان دور پایین را خریداری نمائید.

*اگـر ایراد ازین مـدارها نبود کار تخصصـی می باشد و حتمـا با متخصص فنـی تمـاس بگیریـد9095110197

 • چرا ماشین لباسشویی من هر 5 دقیقه استاپ می کند؟

1- چنانچه اگر شیر آب یکی از آنها بسته باشد لباسشویی در زمان آب گیری از یکی از شیرها استاپ می کند 2- تایمر خراب باشد در زمان حرکت تایمر برق بر روی پلاتین نمی آید و تایمر استاپ دارد و در مرحله آخر بایدحتما تکنسین تخصصی آن دستگاه را ریست کند تابرنامه به روزرسانی گردد.

 • در لباسشویی های دوقلو آب همزمان به لباسشویی و خشک کن وارد میشود علت چیست؟

 در این نوع از لباسشویی ها یک سوپاپ تخلیه وجود دارد که آن سوپاپ وقتی خراب می شودآب وارد هر دومخزن می شود و حتما باید سوپاپ تعویض گردد و امکان دیگر این است که قسمت تخلیه و خشک کن هر دو باز است لذا ولوم تخلیه را به حالت خاموش قرار دهید.

 • برای ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی چه باید کرد؟

 حتما از پودر جرم گیر استفاده شود  پودر را داخل ماشین ریخته ولباسشویی را بر روی تایم 2 ساعت قرار داده  تا لباسشویی بدون برنامه کارکند با این کار تمام میکروب ها ضدعفونی خواهند شد  (این پودر را از بازار میتونید تهیه کنید) خرید اینترنتی پودر جرم گیر

 • لباسشویی در زمان آب گیری در تمام مراحل آب می گیرد و اصلا روشن نمی شود علت چیست؟

1- شیلنگ تخلیه آن از سطح استاندارد 80 سانتی متر به پایین تر افتاده و آب دائم به درون چاه می رود و لباسشویی از آب پرنمی شود. شیلنگ تخلیه را از پشت لباسشویی به قسمت بالا آورده و سپس در چاه تخلیه قرار دهید 2- شیلنگ تخلیه را بیش از حد در قسمت چاهک قرار داده اید چون چاه وکیوم ایجاد می کند آب داخل لباسشویی بصورت مکش به چاه هدایت می شودحتما شیلنگ را از قسمت چاهک خارج و دوباره نصب کنید.

 • سقف رویه لباسشویی چگونه باز می شود ؟                         

ابتدا دو عدد پیچ در پشت ماشین لباسشویی در قسمت قاب دور سقف وجود دارد آن پیچ ها باز  و سقف را به داخل فشار داده و سپس آن را باز میکنیم.

تلفن گویـا کارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر مـاشین لباسشویـی توسط خـودتان 9095110197 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)