• ظرفشویی ظرف را کثیف می شوید علت چیست؟

ظرفشویی هر چند ماه یکبار باید جرم گیری شود لذا پودرهای جرم گیری و یا مایع جرم گیری در 6 ماه یک بار باید شسته شود.

*اگر ایراد ازاین مدارها نبود کار تخصصی می باشد و حتما با متخصص فنی تماس بگیرید 9095110197

 • طرز استفاده از پودر یا مایع جرم گیر چگونه است؟

1- پودر را در کف ماشین ظرفشویی قرار دهیم 2- ماشین ظرفشویی را در بالاتین درجه بدون هیچ ظرفی روشن و اجازه شستن می دهیم جهت خرید اینترنتی پودر جرم گیر کلیک نمائید.

 • مایع و جلا را باید در کدام قسمت ماشین ظرفشویی ریخت و استفاده کرد؟

دریچه روی درب ظرفشویی و نباید مایع را در کف ماشین ظرفشویی ریخت.

 • زمانی که ظرفشویی در حال کار است آب به داخل می ریزد علت چیست؟

1- نوار دور درب ایراد دارد یا پاره شده 2- احتمالا شیلنگ های خرطومی پارگی دارد 3- در موتور جت ترک یا شکستگی بوجود آمده

4- شیلنگ خرطومی تخلیه،سوراخ یا پاره شده است. 5- در شیلنگ ورودی آب ترکیدگی بوحود آمده است.

 • پروانه موتور جت شکسته است آیا می توان از مشابه و جایگزین استفاده کرد؟

خیر-فقط از پروانه موتور جت اصلی باید استفاده شود از پروانه فلزی استفاده نشود چرا ک باعث زنگ زدگی می شود.

 • درسبد ظرفشویی من پوسیدگی ایجاد شده است علت چیست؟

علت اصلی این است  ک روکش پلاستیکی از بین رفته و میله فلزی نمایان شده و بعد پوسیدگی ایجاد می شود. ابتدا باید ترمیم سپس عایق بندی توسط متخصص انجام شود.

 • شیربرقی ورودی آب ظرفشویی من سوختته آیا می شود از مدل اصلی آن استفاده نکرد و یا از مدل دیگری استفاده کرد؟

در بعضی مواقع این شیرها قابل تعمیر است و گاهی می شود مدل دستی درست کرد ک کیفیت شیر اصلی را ندارد اما به مراتب از لحاظ هزینه به صرفه تر است.

 • سبد ظرفشویی من ایراد پیدا کرده می توان از سبد جایگزین استفاده نمود؟

خیر به هیچ عنوان و در صورت جایگزین کردن ظروف کثیف شسته خواهند شد.

 • ظرفشویی من آب گیری می کند و این عمل متوقف نمی شود علت چیست؟

هیدروستات دچار مشکل است و آب قطع نمی کند.

تلفن گویا کـارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر ماشین ظرفشویی توسـط خودتـــان9095110197 

 • آیا ریختن نمک در ظرفشویی واجب است؟

حتما واجب است اگر نریزید تمام بدنه داخلی ماشین ظرفشویی از بین میرود.

 • تاثیر نمک در ماشین لباسشویی چقدر است؟

نمک سختی آب را می گیرد و از شدت آب و سختی کم می کند در نتیجه آب نمی تواند چون با فشار زیاد وارد می شود ب بدنه فشار وارد نمی کند.

 • بدنه داخلی ظرفشویی من ضربه خورده و سوراخ سوراخ شده است علت  چیست؟

علت 1- خالی شدن ظرف نمک ظرفشویی  2- نامرغوب بودن نمک 

 • روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی نشان از چیست؟

باید ظرف نمک رو پر کنید

نریختن روغن جلا و یا نامرغوب بودن جلا

 • آیا قرص و مواد ظرفشویی فاسد می شود؟

بله می تواند بعداز انقضا بلا استفاده شوند و حتی باعث مسمومیت در فرد شود.

 • ظرفشویی من 12 نفره است آیا می توان ظرف کمتری را قرار داد و استفاده کرد؟

بله می شود ولی سعی شود بیشتر جای ظروف کامل شود.

تلفن گویا کـارشناس جهت راهنمایـی و تعمیر ماشین ظرفشویی توسـط خودتـــان9095110197 

 • اگر ظروف را در ظرفشویی مرتب قرار ندهیم چه اتفاقی می افتد؟

ظرف ها تمیز شسته نمی شوند.

 • آیامی توان ظرفشویی را مدت طولانی استفاده نکرد؟

اگر ماشین لباسشویی شما اصلا استفاده نشده باشد تا بحال بله هیچ اشکالی ندارد اما اگر بعنوا ن مثال یک بار استفاده شده باشد و بعد بلا استفاده بگذارید و مدت زیادی استفاده نکنید باعث پوسیدگی شیلنگ های داخلی می گردد.

 • لیست خطاهای ماشین ظرفشویی 6 نفره:

E1:خطای باز بودن درب بیش از 10 دقیقه  E2: (خطاب تامین آب) آب به اندازه کافی در دستگاه نیست یا موتور از کار افتاده است. E3: (خطای تخلیه آب) تخلیه آب به راحتی انجام نمی گیرد E4: خطای تامین آب گرم: در مرحله آب گیری دمای آب بالاتر از 85 درجه می باشد  F1: خطای جریان سنج  F3: خطای نشست(وقتی که سوئیچ شناور کف دستگاه بسته می شود) F4: درجه حرارات بالای آب F5: درجه حرارت پائین آب  F6: نشتی شیر وردی آب DR: درب دستگاه باز است TS: اتصال کوتاه در ترمیستور  TO: مدار باز یا فیش قرمز برد در آمده

جهت دانلود دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی روی برند مورد نظر کلیک نمائید

تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی الجیتعمیر ماشین ظرفشویی بوش
تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگتعمیر ماشین ظرفشویی بکوتعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

برخی سوالات متداول در رابطه با ماشین ظرفشویی

 

 • مزاياي استفاده از ماشين ظرفشويي در مقايسه با شستشو با دست:

1- زمان آزاد بيشتر 2- شرايط بهداشتي مطلوب به علت : دماي آب تا70 درجه و استفاده بهینه از پودر 3- صرفه جويي در مصرف آب ، برق ، افزودنيها و لوازم جانبي شستشو 4- 14 ليتر مصرف آب در ماشين ظرفشويي / 70 تا 100 ليتر مصرف آب درشستشو با دست 5- تميزي هميشگي آشپزخانه و جلوگيري از تجمع ظرف ها در سينك ظرفشويي 6- اشغال فضاي كمتر در مقايسه با استفاده از مكاني براي آبكشي و خشك كردن ظروف.

 • آیا لازم است ظرفها را قبل از گذاشتن در ماشین ظرفشویی آبکشی نماییم ؟

پیش از قرار دادن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ، پاک نمودن پس مانده ها و خورده های مواد غذایی از روی آنها کافی است و نیازی به آبکشی و هدر دادن آب نمی باشد. البته در برخی از مدل های جدید ماشین ظرفشویی ، سیستم تمیز کردن پس مانده ها و خورده های موارد غذایی برنامه ریزی شده و قرار گرفته است تا آسیبی به ماشین ظرفشویی نزند و نیازی کمتری به تعمیر ماشین طرفشویی خود داشته باشد. در هر صورت آبکشی ظروف پیش از گذاشتن آنها تنها زمانی ضرورت پیدا می کند که چندین ساعت بدون شستشو مانده اند. در این حالت ، می بایستی آنها در آب کف آلود خیس کنید تا خورده و پس مانده های غذا کاملا از روی ظروف پاک شوند. بدین ترتیب بقایای مواد غذایی در بخش های ماشین ظرفشویی گیر نکرده و نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا نخواهید کرد.

. همیشه در قسمت پایین ماشین ظرفشویی ، مقداری آب جمع می شود . چرا آب آن به طور کامل تخلیه نمی گردد ؟ دلیل آن چیست ؟

تمام انواع ماشین ظرفشویی ها همیشه مقداری آب را در قسمت پایین خود نگه می دارند تا به واسطه آن همیشه رطوبت را در اطراف پمپ و درپوش وجود داشته باشد و بدین ترتیب از ترک خوردگی و یا نشتی آن ها جلوگیری به عمل آید. چرا که تعویض و یا تعمیر ماشین ظرفشویی در این قسمت پر هزینه است .

تلفن گویا کارشناس جهت راهنمایی و تعمیر ماشین ظرفشویی توسط خودتان 9095110197 

. چرا ماشین ظرفشویی من بوی بد می دهد ؟ چطور آن را از بین ببرم ؟

در طول شستشوی ظروف بقایا و پس مانده های مواد غذایی در فیلتر و یا شکاف و درز های ماشین ظرفشویی جمع می شوند و انبوه آنها ، بوی نامطبوعی را پدیدار می سازد.دراین شرایط فیلتر را درآورده و آن را با استفاده از برس و اسکاچ صابون و آب داغ تمیز کنید. یا در فنجانی کوچک ،سرکه سفید بریزید و آن را در بالاترین طبقه ماشین ظرفشویی قرار دهید و بگذارید تا ماشین ظرفشویی با درجه شستشوی معمولی خالی کار کند. به جای سرکه سفید می توانید از خلال پوست لیمو ترش نیز همانند طریق بالا استفاده نمایید. همین طور سطح بیرون ماشین ظرفشویی را می توانید با محلول سرکه سفید و آب و یا چند منظوره همراه با یک دستمال برق اندازید.

استفاده از شوینده به مقدار زیاد : اگر برای شستشوی ظروف به مقدار بالا و بیش از حد شوینده استفاده نمایید ، ظروف شیشه ای کدر می شوند.جهت رفع این مشکل ، مقدار مناسبی از شوینده را بکار ببرید .جهت خرید اینترنتی شوینده های ماشین ظرفشویی کلیک نمائید

گاهی اوقات نیز این مسئله بخاطر جنس نامرغوب ظروف و لیوان های شیشه ای می باشد و به شوینده و ماشین ظرفشویی شما ارتباطی ندارد. – این مسئله می تواند به دلیل محدودیت جریان آب باشد که در این صورت با ذکر مدل ماشین ظرفشویی خود با متخصص در تعمیر ماشین ظرفشویی مشورت نمایید. 

گاهی نیز این مشکل به خاطر آب سخت در محل زندگیتان می باشد. در این زمینه می توانید کیت های مربوط به آزمایش سختی آب را از نمایندگی های مورد نظر خریداری کنید و بدین ترتیب در صورت وجود آب سخت ، از کاهنده سختی آب استفاده نماید تا به مشکلی بر نخورید.

شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی خیلی طول می کشد دلیل آن چیست ؟

ممکن است مدل ماشین ظرفشویی شما به گونه ای باشد که قبل از شستشو ، آب را گرم کند. در این صورت تقریبا نیم ساعت طول می کشد تا آب داخل ماشین به درجه گرمای مورد نظر برسد . جهت سریع انجام شدن این مسئله پیش از روشن کردن ماشین ظرفشویی ، دمای آب ورودی را بالا برید . به این ترتیب که آب شیر سینک آشپزخانه را باز کنید تا داغ شود و یا اینکه در صورت داشتن آب گرمکن ، دمای آن را بالا ببرید تا آب زودتر داغ گردد و سپس ماشین را روشن کنید تا کار کند و مواظب باشید تا در حین انجام آن ، سوختگی ای نیز حاصل نشود و آسیبی نبیند . با انجام موارد مذکور به ندرت پیش می آید که نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا کنید.

 • در زمان کار کردن ظرفشویی آب کثیف دیده می شود علت چیست؟

این اتفاق زمانی رخ می دهد که شیلنگ تخلیه ظرفشویی با تخلیه لباسشویی در یک جا باشه و سه راهی سر راه قرار گرفته باشد و آب کثیف لباسشویی در زمان استارت به داخل ظرفشویی انتقال  می یابد.

 • ظرفشویی من در مورد ظرف های نیمه کثیف کارش رو به خوبی انجام می دهد اما در مورد ظرف های خیلی کثیف اینطور نیست.علت چیست؟

اگردر تایم های کوتاه ظرفشویی کارش خوبه و در تایم های بلند کارش خوب نیست مثلا در تایم 2ساعت به بالا یعنی1- المنت ظرفشویی مورد دارد 2- ترموستات از کار افتاده فرمان گرم کردن آب را نمی دهد.

تلفن گویا کارشناس جهت راهنمایی و تعمیر ماشین ظرفشویی توسط خودتان 9095110197 

 • در موقع شستشو و اتمام کار روی طرف ها لک دیده می شود علت چیست؟

ممکن است  علت 1- کثیف بودن طولی پمپاژ باشد که نمی تواند آب را به خوبی هدایت کند به سمت آبفشان ها  2- موتور ایراد پیدا کرده و قدرت چرخاندن آب به حد کافی را ندارد و آب با فشار خارج نمیشود و ظرف ها خوب تمیز نمی شود 3- پروانه پمپ شکسته و آب را به خوبی هدایت نمی کند 4- مسیر شستشو مسدود شده و چیزی گیر کرده است.

 • ظرفشویی روشن نمی شود و کارنمی کند و آب گیری نمی کند علت چیست؟ 

1- پریز برق چک شود و مطمعن شوید قطعی نداشته باشد 2-اگر درب ظرفشویی خوب بسته نشود و میکروسوئیچ  خوب عمل نکند (درکف ظرفشویی میکروسوئیچی وجود دارد ک وقتی آب نشت دارد ب میکروسوئیچ فرمان قطع میدهد) 3- ممکن است ظرفشویی جابجا شده  و میکروسوئیچ در کف عمل کرده باشد و خوب عمل نمیکند باید باز شود و توسط متخصص بررسی شود 4-شیر آب بسته است نمی تواند آب بگیرد و فرمان شستن نمی دهد.

 • لیست خطاهای ماشین ظرفشویی 12 نفره:

E1: خطای باز بودن درب بیش از 10 دقیقه E2: (خطاب تامین آب) آب به اندازه کافی در دستگاه نیست یا موتور از کار افتاده است.  E3: (خطای تخلیه آب) تخلیه آب به راحتی انجام نمی گیرد E4: خطای تامین آب گرم: در مرحله آب گیری دمای آب بالاتر از 85 درجه می باشد  F1: خطای جریان سنج  F2: خطای هیدروستات یا کافی نبودن سطح آب F3: خطای نشت آب(سوئیچ شناور کف بسته است) F4:در مرحله آب گیری دمای آب بالاتر از85 درجه می باشد F5: درجه حرارت آب پایین است(ممکن است المنت سوخته باشد) F6: نشت آب از شیر برقی یا آب با فشار وارد شده F8:سایکرونوس موتور DR:درب دستگاه باز است  TS: اتصال کوتاه در تر میستور (ترمیستور خراب است) TO:مقاومت ترمیستور بالاست(قطع اتصال)

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)